Veiksmingiausi plaukų šalinimo būdai

Ilgam pašalinti nepageidaujamus plaukelius ant kūno, ypač bikinio zonoje, ant kojų ir pažastų – visų moterų svajonė. Ar tai įmanoma padaryti visam laikui ir kuris iš plaukų šalinimo / depiliacijos būdų yra efektyviausias – mes atskleisime šiame straipsnyje.

Depiliacija arba epiliacija?

Jei norite rasti veiksmingiausią plaukų šalinimo būdą, tikrai turėtumėte pasinagrinėti skirtingas plaukų šalinimo sąvokas. Kodėl?

Plaukų šalinimas lazeriu, fotoepiliacija arba elektroepiliacija. Procedūros metu plauko folikulas sunaikinamas tiesiogiai, o tai neleidžia plaukeliui toliau augti. Tai yra pagrindinis skirtumas tarp epiliacijos ir depiliacijos. Šis metodas gali pretenduoti į „veiksmingiausios plaukų šalinimo priemonės“ titulą.

Depiliacija – tai plaukų šalinimas nepažeidžiant jų folikulo. Populiariausi būdai: skustuvas ir specialus kremas. Jie naikina tik viršutinę plauko dalį. Be to, laikui bėgant mažėja intervalas tarp procedūrų, o plaukai kaskart tampa storesni ir storesni. 100% tikslumu galime teigti, kad depiliacija tikrai nėra efektyvus būdas visam laikui pašalinti plaukelius.

Bioepiliacija (cukravimas ir vaškavimas) dažnai prilyginama depiliacijai.  Poveikis gali būti labai skirtingas: laikui bėgant nuo procedūros iki procedūros plaukeliai plonėja, iš dalies nustoja augti, ilgėja laikotarpis tarp procedūrų.

Išsiaiškinkime, kuris iš epiliavimo būdų efektyviai ir visam laikui šalina veido ir kūno plaukus.

1. Vaškas (vaškavimas)

Vaškavimas – tai laipsniškas plaukelių šalinimas mažuose odos ploteliuose, uždedant, sukietinant ir traukiant specialias juosteles su epiliavimo priemone. Kūnas yra ištepamas vašku, padengiamas specialiu popieriumi ar audeklu, o po to popierius yra nuplėšiams staigiu judesiu priešinga plaukų augimo kryptimi. Plaukeliai lieka ant popieriaus/audinio.

Metodo privalumai: pakankamai ilgalaikis efektas (iki 1-1,5 mėn.) tinkamai organizuojant procesą, patraukli kaina.

Minusai: skausminga, gali atsirasti įaugę plaukai.

2. Cukraus pasta

Cukravimo procesas yra panašus į vaškavimą: specialia cukraus pasta užtepama nedideliame odos plote, kad ji apgaubtų ir sukabintų visus plaukelius, tada meistras aštriu judesiu pašalina pastą nuo odos kartu su plaukais. Procedūra kartojama tol, kol visas odos plotas išvalomas nuo plaukų.

Metodo privalumai: poveikis išlieka iki 1-1,5 mėnesio, su laiku didėja intervalas tarp procedūrų, plaukai retėja, dalis plaukelių visiškai neauga. Cukravimas net specializuotame salone yra nebrangus.

Minusai: skausminga, neįmanoma atsikratyti plaukų amžiams.

3. Plaukų šalinimas lazeriu

Svajojantiems apie nuolatinį plaukų šalinimą ir ieškantiems efektyviausio būdo praverčia informacija apie plaukų šalinimą lazeriu. Energija per plauką patenka į plauko folikulą, jį sunaikina. Procedūros turėtų būti atliekamos kartą per 3-6 savaites. Plaukų šalinimo lazeriu kursas paprastai yra 8-12 seansų. Po to nepageidaujamą augmeniją galite pamiršti iki 2-3 metų.

Argumentai “už”: plaukai retėja jau po pirmos procedūros, didėja intervalai tarp procedūrų, tačiau ilgų pertraukų tarp seansų daryti negalima.

Minusai: jei procedūra atliekama neprofesionaliai ar pasenusiu lazeriu, gali likti nudegimų ir net randų. Santykinai didelė kaina. Netinka moterims su šviesiais plaukais.

5. Elektroepiliacija

Metodo esmė: į folikulą įšvirkščiamas ploniausias adatos pavidalo elektrodas. Per adatą vedama elektros mikrosrovė, sukelianti mažytę labai aukštos temperatūros kibirkštėlę, kuri patenka į plauko folikulo „ataugą“ ir ją sunaikina.

Jei ieškote efektyviausio kojų plaukų šalinimo būdo, daugiau neieškokite. Tačiau iš anksto pasiruoškite, kad reikės atlikti 8–12 seansų, kurių dažnis yra vienas mėnuo.

Argumentai “už”: yra didelė tikimybė visam laikui pašalinti plaukus po maždaug metus trunkančio nuoseklaus ir nuolatinio plaukų šalinimo.

Minusai: brangu ir labai skausminga. Galimi nudegimai ir nedideli randai.

Pabaigai

Kurį iš išvardintų plaukelių šalinimo būdų pasirinkti – spręsti Jums. Norint visam laikui atsikratyti nepageidaujamų plaukelių rinkitės elektroepiliaciją, ilgam – plaukų šalinimą lazeriu, o kiekvienai dienai galima naudoti skustuką arba vašką.

Šaltinis: elektroepiliacija.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.